Ultraformertherapy je vysoko účinný lekársky ultrazvuk druhej generácie, ktorý pracuje s tzv. MIKRO fokusovaným lúčom na spevnenie tváre a MAKRO fokusovaným lúčom k zosilneniu pokožky a k zníženiu množstva tuku na tele. Prístroj je certifikovaný pre lekárske použitie.

Prečo práve Ultraformertherapy?

Ultrazvukové vlny sú špeciálnymi hlavicami vysielané do hĺbky 6 a 9 mm na prehriatie tukového tkaniva a podkožia na 60-70 st.C. Pri tejto teplote sa tukové bunky rozpúšťajú a odplavujú a súčasne dôjde k narušeniu kolagénových vlákien. Následným hojením sa vlákna skracujú a pokožka nad nimi sa vypína a spevňuje. Výsledným efektom je úbytok tuku z problémových partií a súčasne spevnenie pokožky.

Pre koho je určená Ultraformertherapy?

Ultraformertherapy účinne zastavuje začínajúce a stredné známky starnutia spojené s ochabnutím kontúr tváre a spodnej brady. Spevnenie horných viečok UltUltraformertherapy môže oddialiť ich operáciu,povrch pokožky pritom zostáva neporušený. Je tiež vhodná, ak chirurgický lifting nechceme z obáv z chirurgického zákroku alebo dlhej rekonvalescencie.

Priebeh zákroku

Zákrok je neinvazívny, nedochádza k narušeniu povrchu. Hlavica pre príslušnú hĺbku sa prikladá na zvolenú partiu po nanesení gélu. Pri zvýšenej citlivosti je možné vykonať jemnú lokálnu anestézu. Po zákroku môže byť pokožka začervenaná, niekoľko dní až 2 týždne ľahko opuchnutá. U niektorých pacientov môže dôjsť k zníženiu citlivosti alebo vzniku modriniek v oblasti ošetrenia, ktoré ustupujú do 2 týždňov.
Citlivosť a bolestivosť sú veľmi individuálne. Nepríjemné pocity možno zmierniť analgetikami alebo lokálnym znecitlivením.

Výsledky ošetrenia

Zákrok  trvá v závislosti na veľkosti oblasti 30-60 minút. Je neinvazívny, pacient sa môže ihneď vrátiť k svojim denným aktivitám. Výsledný efekt dosahuje vrchol medzi 2.-4. mesiacom. Ošetrenie je jednorazové, pre udržanie pokožky v dobrej kondícii je vhodné opakovanie zákroku po roku.

Pred ošetrením tváre
Po ošetrení tváre
Pred ošetrením brucha
Po ošetrení brucha

Výhody Ultraformertherapy

spevnenie partií tváre a trupu

efekt po prvom ošetrení

neinvazívny zákrok a dlhodobý efekt

prevencia ochabnutej pokožky