Čo to je frakčný resurfacing?

Frakčný CO2 laser MICROSYS 40W, počas ambulantného zákroku vysiela svetelné lúče o vlnovej dĺžke 10660nm na pomyselnú maticu o veľkosti 6×6 mm – 20x20mm a priemere 0,3mm, ktoré prenikajú do kože, tá sa okamžite zmršťuje, čím stimulujú tvorbu nového kolagénu. Počas procedúry laserový lúč odparí časť pokožky a prehrieva tkanivo hlboko pod povrchom, čím spôsobí, že časť pokožky sa odparí, v tomto mieste sa následne vytvorí nový pružný kolagén a v jeho okolí sa remodeluje starý kolagén, vďaka čomu prichádza omladenie pleti.

Výsledkom je omladenie pleti, kedy pokožka hladká, pružná a s uceleným farebným tónom. Frakčný prístup laserového svetla do pokožky zabezpečí, že iba časť kožného povrchu je ošetrená laserovým svetlom, čo znamená že medzi ošetrenou kožou ostávajú ostrovčeky kože nedotknutej, a tá pomerne rýchlo prerastie cez ošetrenú oblasť, čo výrazne urýchli proces regenerácie.

Ošetrenie je mimoriadne efektné pre odstránenie vejárikov okolo očí, vrások na čele či nad hornou perou. Taktiež dokáže významne redukovať jazvy po akné, strie alebo pigmentové škvrny.

Najmodernejším CO2 frakčným laserom MICROSYS 40W dokážeme efektívne ošetriť zrelú pleť – vyhladiť vrásky, spevniť pokožku, odstrániť nerovnosti a pigmentácie. Ide o mierne invazívne ošetrenie, vhodné pre pleť so začínajúcimi ale aj výraznejšími vráskami a nerovnosťami.

Pred a po ošetrení farčným CO2 laserom

Ako prebieha ošetrenie?

Ambulantný zákrok prebieha po aplikácii lokálnej anestézie. V priebehu zákroku ľahké pálenie, tesne po resurfacingu silnejšie pálenie, ktoré postupne ustupuje, maximálne do 60 minút. Nasledujúce 2-3 dni môže pretrvávať začervenanie a opuch ošetrenej oblasti, na tretí deň začína ošupovanie ošetrenej oblasti, ktoré trvá od 3 do 10 dní, podľa intenzity zákroku. Po ošetrení zóny okolo očí, na očných viečkach, môže opuch viečok pretrvávať až do 5 dní po zákroku.

Výsledky po jednom ošetrení

Drobné vrásky sú vyhladené, pleť je pevnejšia, farebné nerovnosti sú odstránené. V závislosti od intenzity ošetrenia možno pleti dodať mladší vzhľad až o 5 rokov. Efekt omladenia pleti je dlhodobý.

Starostlivosť po zákroku

Ihneď po zákroku aplikovať ľadové obklady cca 10 minút, a potom ďalšie 3 – 4 dni nanášať 2x denne CICALFATE (Avéne). Po dobu 3 – 4 týždňov používať krém s ochranným faktorom 50+. Po dobu 4 – 8 týždňov nevystavovať kožu priamemu slnku (opaľovanie).

Kontraindikácie frakčného laserového resurfacingu

  • tehotenstvo
  • podozrenie na malígny kožný nádor
  • herpes simplex
  • užívanie isotretinoinu (Roaccutane), sklon k patologickému hojeniu rán (keloidy)

Pre rezerváciu termínu kliknite tu, kde nájdete naše kontaktné údaje. Alebo ste už u nás registrovaný a máte klientsky účet? Stačí sa prihlásiť cez tento link.

Zažite krásu a eleganciu každý deň! Sledujte nás na Instagrame DermaPoint Žilina pre štýlové trendy, tipy pre zdravú pleť a inšpiráciu pre dokonalý vzhľad. Kliknite na tento odkaz a objavte svet krásy s nami.

Výhody frakčného resurfacingu

Variabilné nastavenie intenzity ošetrenia podľa typu pleti.

Odstraňuje jemné aj výrazné vrásky a pigmentácie.

Výrazný efekt omladenia až o niekoľko rokov.

Dlhodobý účinok – 2 až 5 rokov.