Procedúra so záhadným názvom „Drakula terapia“ je špeciálnym typom mezoterapie. V súčasnosti je svetovým trendom v omladzovaní pleti použitím vlastnej krvnej plazmy. Novinkou v tejto metóde je kombinované použitie kyseliny hyalurónovej, ktorá významne zvyšuje účinok celého zákroku.

Metóda je mimoriadne vhodná pre ľudí s citlivou alergickou pleťou, nakoľko látky aplikované do pokožky pochádzajú priamo z organizmu pacienta a sú teda 100 % biokompatibilné. Pridaná vstrebateľná výplň je rovnako vysoko kvalitný, testovaný produkt.

Čo znamená  A-PRP & HA?

A-PRP (Activated Platelet-Rich Plasma)– stimulácia buniek vlastnou krvnou plazmou bohatou na krvné doštičky a následná rekonštrukcia kožného tkaniva priamo vo vnútri pokožky.

HA (Hyaluronic Acid) je kyselina hyalurónová.

Ako prebieha ošetrenie?

Klientovi je odobraná žilová krv z predlaktia (cca 4 ml v štandardnom zákroku). Krv je následne v priebehu niekoľkých minút spracovaná pomocou centrifúgy. Po odstredení krvnej plazmy je látka okamžite podaná do miest určených na ošetrenie – formou mezoterapie alebo objemovým vyplnením. O spôsobe podania rozhodne lekár podľa toho, ako výrazné sú známky starnutia pleti a ktorú časť tela je potrebné ošetriť. Metódu možno aplikovať na tvár, krk, dekolt, ruky, jazvy, či strie.

Koľko opakovaní je potrebných?

Výsledok sa dostaví hneď po prvom ošetrení a naplno sa prejaví v priebehu niekoľkých týždňov. Po tom, ako lekár zhodnotí stav vašej pleti, určí približný počet ošetrení potrebných na dosiahnutie želaného efektu. Zväčša sú potrebné aspoň 2 ošetrenia.

Výhody použitia A-PRP - Autológnej plazmy

Zvyšuje produkciu kolagénu v pokožke.

Zlepšuje pružnosť a hrúbku pokožky.

Stimuluje kmeňové bunky.

Spúšťa vývoj nových cievok s pozitívnym účinkom na prekrvenie a vyživovanie pleti.