Moderná medicína si vie v súčasnej dobre poradiť s rozšírennými cievkami rôznej velkosti a to takmer bezbolestne a bez vyradenia pacienta z pracovného procesu. Medzi spoľahlivé a účiné metódy patrí IPL – ošetrenie pulzným svetlom a Nd:YAG laser.

IPL a Nd:YAG laserové zákrokysú momentálne sú momentálne považované za najefektívnejšie v boji s rozšírenými cievkami – po jednom ošetrení sa vám stratí až približne 50 – 70 % cievok v závislosti od ich charakteru. Treba pamätať však aj na to, že je to prísne individuálne. Ak pacient príde včas a rozsah poškodenia nie je veľký, výborné výsledky sú už po prvom ošetrení. Menšie cievky na koži do priemeru 1 mm je možné odstrániť pomocou IPL Lumenis M22 a väčšie cievky do priemeru 4 mm pomocou koherentného laserového lúča – Nd:YAG lasera. Vysoká energia laserového lúča sa vychytá krvným farbivom v cievke, ktoré sa rozloží a upchá poškodenú cievku, tá sa časom vstrebe. Touto metódou vieme odstrániť cievky do priemeru 4 mm. Cievky o priemere väčšom ako 4 mm sa musia odstrániť chirurgicky alebo vnútro-cievnym laserom. Odstraňovanie cievok väčších ako 4 mm je mimo oblasti kožného lekárstva a spadá do oblasti chirurgie.

Priebeh ošetrenia

Zákrok sa vykonáva bez potreby anestézie. Koža nesmie byť opálená. Laserové svetlo sa dostane pod povrch kože a zataví cievku pôsobením na krvné farbivo. Cievka sa stratí po jednom ošetrení. Po zákroku sa treba vyhýbať opaľovaniu.

Cievky pred a po prvom ošetreni IPL

Výhody odstránenia rozšírených cievok laserom

Neinvazívna metóda, bezbolestné ošetrenie.

Nie je potrebná anestézia.

Najmodernejšia metóda s vynikajúcimi výsledkami.

Bez vyradenia pacienta z pracovného procesu.

Je možné odstrániť cievky až do priemeru 4 mm.

Rýchla rekonvalescencia.