Mezoterapia je technika, ktorá sa používa na liečbu a spomalenie procesu starnutia pomocou opakovaných aplikácií mikroinjekcií obsahujúcich prírodné produkty. Slovo mezoterapia zahŕňa širší pojem, v každom prípade sa však jedná o hydratáciu strednej vrstvy kože. Využitie Mezoterapie na poli medicíny je naozaj široké a závisí na rôznych faktoroch: na mieste aplikácie, hĺbke aplikácie účinnej látky a predovšetkým od toho, akú účinnú látku dodáme do organizmu. 

Prvé následky starnutia pleti sú mimické vrásky alebo neskôr hlboké vrásky a strata napnutosti pokožky. Postupne sa vrásky prehlbujú a pokožka stráca pružnosť.

Mezoterapia môže byť ručná alebo strojová. Pri ručnej mezoterapii sa do kože aplikuje kyselina hyalurónová, ktorá pre svoje vlastnosti nemôže byť aplikovaná strojom tj. vysoká koncentrácia alebo zosieťovanie-schopnosť kyseliny držať sa pohromade (Juvederm Volite, Profhilo, Teosyal RHA1).

Mezoterapia pomocou stroja t.j. aplikácia kyseliny hyalurónovej, ktorej vlastnosti dovoľujú prechádzať lúmenom drobných ihličiek stroja (hustota, sieťovanie). Tento stroj je medzi uživateľmi známy  ako “vital injektor/ skinbooster”. Jedná sa o minimálne invazívny zákrok, kde je látka aplikovaná pomocou pištole s drobnými ihličkami. Pokožka je vtiahnutá jemným podtlakom do hrotu hlavice, odtláča cievne štruktúry a pôsobí tak atraumaticky. Strojová aplikácia zabezpečí presnosť rozloženia kyseliny na desatinu milimetra a mililitra. 

Mikroinjekcie s Mezoterapiou stimulujú rekonštrukciu a regeneráciu poškodených častí pokožky na povrchu, ale aj v hĺbke. Výsledok terapie je dynamická pokožka so zlepšenou tonicitou elasticitou a vzhľadom (okamžitý účinok).

Čo obsahuje Mezoterapia?

Táto zmes sa skladá z rôznych produktov, ktoré ovplyvňujú metabolizmus pokožky:

  • Kyselina hyalurónová je prirodzený polymér, ktorý sa vo veľkom množstve nachádza v spojivových tkanivách. Absorbuje vodu, zväčší svoj objem a tým zlepšuje elasticitu a hydratáciu pokožky.
  • Vitamíny A, E, C, B, K a D
  • Aminokyseliny – štrukturálne elementy proteínov, stavebné jednotky tkanív, ktoré reštrukturujú a obnovujú tkanivá poškodené procesom starnutia.
  • Minerálne soli stimulujú rozličné aktivity buniek a tak zlepšujú celkový metabolizmus tkanív.
  • Koenzýmy zlepšujú biochemické reakcie tkanív, do ktorých sú aplikované a podporujú rýchlosť obnovy tkanív.
  • Nukleové kyseliny stimulujú syntézu dôležitých proteínov pokožky.

Koľko ošetrení je potrebných?

Mezoterapia si vyžaduje 2 až 3 aplikácie v závislosti od poškodenia pokožky a použitej metódy. Interval medzi jednotlivými ošetreniami je 3 týždne. Potom je vhodné kúru zopakovať o pol roka. Na udržanie dosiahnuté stavu pokožky postačí následne 1 ošetrenie ročne.

Čo sa deje po zákroku?

Po aplikácii mirkoinjekcií môžu vzniknúť jemné chrastičky a modrinky, ktoré sa dajú ľahko prekryť mejkapom. Naša technika však minimalizuje možnosť ich vzniku. Po zákroku je možné na druhý deň pokračovať v pracovnom a spoločenskom živote.

Typy mezoterapie

Naša klinika ponúka viacerée typy mezoterapie: Profhilo, Vital Injector, Drakulotherapia a Aquashine.

Profhilo

Profhilo je nové, prelomové, lekárske ošetrenie pleti o jeho jedinečnosti svedčia aj opakované, svetové ocenenia. Je vyvinuté spoločnosťou IBSA, farmaceutická spoločnosť, ktorá je vlastníkom až 65 exkluzívnych, registrovaných patentov po celom svete.

Profhilo predstavuje novú generáciu injekčného produktu na báze kyseliny hyalurónovej, zabezpečujúceho bioremodeláciu tkanív vo viacerých vrstvách. 

Vďaka stimulácii fibroblastov a aktivácii keratinocytov zvyšuje produkciu kolagénu a elastínu. Zachováva a zároveň podporuje životaschopnosť adipocytov, ktoré ovplyvňujú kvalitu tukového tkaniva.

Jeho bezkonkurenčné zloženie obsahuje najvyššie koncentrácie kyseliny hyalurónovej dostupné na trhu, až 64 mg čistej kyseliny hyalurónovej (HA), vyrobenej bez použitia chemických sieťovacích činidiel (BDDE).

Jeho strategická metóda aplikácie do tváre, v piatich rôznych vpichoch na stranu, zabezpečuje rýchlu rekonvalescenciu, minimálny diskomfort a menší počet sedení. Dokážeme s ním ošetriť aj tie najnáročnejšie oblasti, ako je krk a horná časť rúk.

Doporučená frekvencia ošetrení je každých 6-9 mesiacov.

Vital Injector Skinbooster

VITAL INJECTOR Skinbooster je špeciálny koncept ošetrenia, ktorý spája výplňové techniky a mezoterapiu. Ako jediný hĺbkovo mení štruktúru pokožky a obnovuje jej schopnosť odrážať svetlo. Táto inovácia zaručuje jednotný a dokonale prirodzený výsledok. Bolesť sa minimalizuje použitím anestetického krému pred ošetrením. Po ošetrení je pokožka ošetrovanej oblasti začervenaná, avšak už na druhý deň začervenanie ustupuje a je možné použiť make-up.

Efekt je viditeľný okamžite a pretrváva viac ako 6 mesiacov. Zákrok sa dá opakovať podľa potreby.

Aquashine

Aquashine hydratuje, zjemní pokožku a aj redukuje pigmenty. Pre maximálny efekt doporučuje MUDr. Mária Petrášová dve ošetrenia, no pozitívny výsledok je viditeľný už po prvom ošetrení. Po druhom ošetrení je výsledný efekt výrazne lepší, druhé ošetrenie doporučujeme už o 3 týždne po prvom. 

Drakula terapia

Drakula terapia je ďalším typom mezoterapia, o ktorej sa dozviete viac tu.

Pre rezerváciu termínu kliknite tu, kde nájdete naše kontaktné údaje. Alebo ste už u nás registrovaný a máte klientsky účet? Stačí sa prihlásiť cez tento link.

Zažite krásu a eleganciu každý deň! Sledujte nás na Instagrame DermaPoint Žilina pre štýlové trendy, tipy pre zdravú pleť a inšpiráciu pre dokonalý vzhľad. Kliknite na tento odkaz a objavte svet krásy s nami.

Výhody ošetrenia

Lekár aplikuje pacientovi vstrebateľnú výplň – telu prirodzenú látku.

Množstvo výplne upraví lekár podľa žiadaného výsledku.

Výsledky sú dlhodobé.

Pleť je omladená zvnútra.

Pleť je hydratovaná, zlepší sa jej pružnosť a štruktúra.

Pre všetky vekové kategórie.