Súčasným trendom estetickej medicíny je čo najšetrnejšie ošetrenie prinášajúce výrazný efekt v boji proti vráskam a starnutiu. Takýmto ošetrením je aj 3D kanylový mezolifting, nazývaný tiež Thread Lift, Prime Lift či Mezo niťový lifting.

Čo sú to mezonite a z čoho sú vyrobené?

Mezonite alebo niťový lifting – je jedno z najúčinnejších dermato-estetických ošetrení na vypnutie a zdvihnutie ochabnutej kože pomocou bioabsorbovateľných a antimikrobiálnych jemných nití. Mezonite sú vyrobené z polymérov (PDO-polydioxanon, PGA-polyglycolid, Caprolactam), ktoré sa už niekoľko desiatok rokov používajú ako šijací materiál v chirurgii, ale aj na výrobu liekov či tkanív. Sú biodegradovateľné do 6 až 8 hydrolýzou a vylučované močom, sú nealergizujúce a bez mikrobiálnej kolonizácie a infekcie.

Ako prebieha ošetrenie?

3D kanylový lifting je invazívny, rýchly a pomerne jednoduchý zákrok. Po drobnom lokálnom umŕtvení sa vkladá niť priamo na miesto pomocou dutej kanyly. Potrebné sú tri záchytné body na boku tváre k vypnutiu poklesnutých štruktúr. Cez tieto body sa zavedie kanyla s niťou. Cez jeden bod sa môžu zaviesť maximálne tri až štyri 3D nite. Ideálne je vyliftovať celú tvár naraz, ale samozrejme dá sa postupovať aj po častich.

Aplikácia 3D nití

Výsledok po prvom zákroku

Výsledok je po operácii takmer okamžitý, v priebehu niekoľkých mesiacov sa efekt ešte mierne zlepšuje, pretože pod vplyvom pôsobenia nití v podkoží vznikajú kolagénové zrasty, ktoré pomáhajú držať podkožie v požadovanej polohe. Efekt zákroku sa počíta na roky, v závislosti od typu kože, podkožia a veku pacienta. Zväčša je postačujúci jeden zákrok na konkrétnu ošetrovanú lokalitu.

V akom stave je po ošetrení pokožka? 

Po ošetrení kanylovými 3D niťami sú priamo po zákroku viditeľné len jemné vpichy v mieste zavedenia a na niektorých miestach môžu vzniknúť modrinky a opuchy. Prvotný opuch ustupuje do 3 dní, takže pacientky sú schopné ísť na tretí, štvrtý deň do práce bez akejkoľvek viditeľnej ujmy. Vzhľadom na to, že po tomto zákroku je potrebné nosiť fixačnú bandáž aspoň prvé 3 dni kontinuálne (potom len na noc) potrebuje žena na regeneráciu naozaj 3 dni.

Po akom čase je viditeľný efekt?

Efekt po kanylovom 3D liftingu je viditeľný okamžite, zlepšuje sa 1 až 3 mesiace po zákroku. Výsledný efekt pretrváva zväčša 1,5 až 2 roky. Proces spevňovania nie je okamžitý. Tým, že mezoniť stimuluje množstvo procesov v tkanive, obaľuje sa kolagénom ako keď sa skrúca cukrová vata okolo drevenej špajle, koža mohutnie a spevňuje sa až po niekoľkých dňoch. Preto je možné nite aj dopĺňať.

Je možné zákrok opakovať?

Zákrok s kanylovými niťami nie je potrebné tak často opakovať, ale podľa potreby je možné po prvotnom zahojeni procedúru zopakovať už za 2 mesiace. Ak sa dosiahne požadovaný výsledok, ten pretrváva mesiace až roky, až kým starnutie a gravitačné sily nespôsobia nové ochabnutie pokožky a proces sa môže zopakovať.

Kombinácie s inými estetickými zákrokmi

Samozrejme, 3D kanylový lifting je nielen možné kombinovať aj s inými estetickými procedúrami, ale je dokonca vhodné niektoré ošetrenia doplniť na dosiahnutie ešte výraznejšieho výsledku. Ideálne kombinovateľné sú s chemickým peelingom , mezoterapiou, PRP plazmovou terapiou, mikroneedlingom, laserovými ošetreniami. Takisto sa môžu doplniť výplňové materiály a botulotoxín.

Pre rezerváciu termínu kliknite tu, kde nájdete naše kontaktné údaje. Alebo ste už u nás registrovaný a máte klientsky účet? Stačí sa prihlásiť cez tento link.

Zažite krásu a eleganciu každý deň! Sledujte nás na Instagrame DermaPoint Žilina pre štýlové trendy, tipy pre zdravú pleť a inšpiráciu pre dokonalý vzhľad. Kliknite na tento odkaz a objavte svet krásy s nami.