Ošetrenie jazvy po akné pozostáva z dvoch zákrokov. Prvé ošetrenie je ošetrenia frakčným CO2 laserom. Druhé ošetrenie je aplikácia zosieťovanej kyseliny hyalurónovej do kože a podkožia pomocou tenkej kanyly. Interval medzi ošetreniami je 4 až 6 týždňov.

Ošetrenie jazvy po akné frakčným CO2 laserom

Pri laserovom mezolifte, laserový lúč hrúbky 0,12 mm tiež vytvára tzv. mikrokanáliky, ale do hlbšej vrstvy kože (cca 0,75 mm) a s oveľa väčšou prenosťou. Cez ne sa do kože môžu vstrebať účinné látky, ktoré by iným spôsobom do strednej hĺbky kože neprenikli. Prednosťóu ošetrenia laserom (v lokálnom znecitlivení) je jeho vyššia presnosť pri hĺbke prieniku a rýchlosť. Laser vytvorí približne 90 mikrokanálikov za sekundu, čo pri manuálnom alebo pištoľovom vykonaní mezoterapie nie je možné. Najväčším prínosom použitia laseru je vytvorenie tzv. stimulačnej zóny po obvode mikrokanálika. Táto oblasť pozostáva z denaturovaného (tepelne poškodeného) kolagénu a normálneho kolagénu. Počas pol roka táto zóna stimuluje tvorbu kolagénu a pri opakovaných zákrokoch stúpa počet týchto stimulujúcich miest v koži.

Trápi Vás akné? Aké iné možnosti liečby akné ponúka klinika DermaPoint? Dočítate sa na tomto odkaze.

Aplikácia kyseliny hyalurónovej

Druhým krokom ošetrenia je aplikácia 1 ml prípravku kyseliny hyalurónovej, ktorá tým, že na seba viaže vodu zabezpečí vypnutie jazvy.

Pre rezerváciu termínu kliknite tu, kde nájdete naše kontaktné údaje. Alebo ste už u nás registrovaný a máte klientsky účet? Stačí sa prihlásiť cez tento link.

Zažite krásu a eleganciu každý deň! Sledujte nás na Instagrame DermaPoint Žilina pre štýlové trendy, tipy pre zdravú pleť a inšpiráciu pre dokonalý vzhľad. Kliknite na tento odkaz a objavte svet krásy s nami.

Výhody

Úprava jaziev po akné a úrazoch

Napnutie ochabnutej kože