Laserová epilácia pomocou prístroja Candela GentleLase rieši účinným spôsobom estetické i zdravotné problémy s ochlpením. V porovnaní s ďaľšími typmi – elektro epilácia, foto či chemická epilácia – je časovo omnoho menej náročná a výrazne efektívnejšia.

Princíp laserovej epilácie

Laserová epilácia alexandritovým laserom spočíva v odstránení ložiska rastu ochlpenia. To sa nachádza vo vlasovej cibuľke, vo fáze rastu vlasu. Pri epilácii preniká laserový lúč k zárodočnému ložisku a selektívne vyvolá tepelné zničenie vlasovej cibuľky. Pokiaľ sa vlas nachádza v tzv. kľudovej fáze, laserový lúč cibuľku minie.

Ako prebieha ošetrenie?

Účinnosť epilačného ošetrenia závisí od skúseností lekára, na výkone a nastavení správnych parametrov. Na klinike DermaPoint vykonáva zákroky laserom výhradne iba odborne školený personál s dlhoročnými skúsenosťami. Ošetrenie je takmer bezbolestné vďaka aktívnemu chladeniu pokožky počas zákroku. Princíp epilácie laserom GentleLase nespočíva v pôsobení laserového žiarenia na každý chlp zvlášť, ale je vždy ošetrený úsek pokožky cca 1cm2.

Je nutné epiláciu pravidelne opakovať?

Pre úplné odstránenie nežiadúceho ochlpenia je vhodné cyklus procedúr opakovať. Behom jedného zákroku je zničených 80 % chĺpkov v štádiu rastu. S každou ďaľšou epiláciou je sila chĺpku, rýchlosť rastu a pigmentácia znižovaná.

Počet – percento korienkov (folikulov) v aktívnej fáze (anagéne) je rôzne na jednotlivých častiach tela a do určitej miery individuálne. Ostatné korienky (folikuly) na danej časti tela sú v kľudovej fáze (telogéne). V niektorých korienkoch sú v kľudovej fáze ešte chlpy prítomné, z niektorých už v priebehu kľudovej fázy vypadli. Korienky v kľudovej fáze sa skôr či neskôr prebudia, /korienky/ stmavnú a začnú z nich rásť chlpy. Preto sú medzi jednotlivými epiláciami nutné dostatočne dlhé pauzy, priamo závislé od dĺžky kľudovej fázy na danej časti tela, aby sa maximálne množstvo chlpov dostalo do aktívnej, rastovej fázy (anagénu), stmavlo a mohlo byť zničené laserovým lúčom.

Ako dlho epilácia trvá?

Oproti elektroepilácií a fotoepilácií je laserová epilácia podstatne rýchlejšia, ale záleží na značke laseru. Princíp epilácie laserom GentleLase nespočíva v pôsobení laserového žiarenia na každý chlp zvlášť, ale je vždy ošetrený úsek pokožky cca 1cm2. Kompletná doba trvania epilácie záleží na veľkosti ošetrovanej plochy.

Je laserová epilácia bolestivá?

Vzhľadom k tomu, že je pôsobenie laserového lúča sprevádzané prúdom špeciálnej chladiacej látky-kryogénu, ktorý ho ochladzuje, a to pred i po záblesku laserového lúča, je procedúra epilácie menej bolestivá.

Výhody epilácie alexandritovým laserom Candela GentleLase

Bezpečná, rýchla, komfortná, najmodernejšia a hlavne účinná metóda na trvalé odstránenie ochlpenia.

Širší záber laseru - likvidovanie množstva korienkov naraz - úspora času ošetrenia.

Minimálna bolestivosť vďaka aktívnemu chladeniu pokožky.

Pozitívne vedľajšie účinky - jemné omladenie pokožky, uzatvorenie pórov.

Úspora nákladov - na trvalé odstránenie nežiaducich chĺpkov postačuje menej ošetrení ako pri iných metódach.