Plaxpot, metóda neinvazívnej chirurgie plazmovým generátorom, vhodná predovšetkým na ochabnuté očné viečka, vrásky na čele a vrásky v okolí očí či úst. Ošetrenie je vykonávanébez nutnosti celkovej anestézie, so skrátenou dobou rekonvalescencie a s minimalizáciou nežiadúcich účinkov. Prístroj Plaxpot pomocou vytvorenia plazmatického oblúka presúva ióny na bunkovej membráne, tvorí špecifické reakcie a tým vytvára rovnováhu na bunkovej membráne. Týmto mechanizmom odďaľuje starnutie, napína a omladzuje pokožku.

Možnosti ošetrenia

V súčastnosti najpopulárnejšou metódou ošetrenia viečok je neinvazívna blefaroplastika. Pokiaľ patríte medzi pacientov, ktorí chirurgické riešenie odkladajú alebo naň nie sú indikovaní, metóda Plaxpot je určená práve pre Vás. Prístroj je používaný aj na vyhladzovanie vrások, ošetrenie aknóznej pleti alebo odstraňovanie drobných nežiadúcich výrastkov. Ošetrenie prístrojom Plaxpot nie je vhodné pre pacientky s opuchom spodného viečka, tzv.vačok alebo s previsom mäkkého tkaniva horného viečka cez mihalnice.

Priebeh ošetrenia

Pred samotným zákrokom je nanesený anestetický krém (10% lidokain) v danej lokalite necháme pôsobiť 30-60min. Následne oblasť ošetrujeme prístrojom Plaxpot za vzniku chrastičiek. Klientka pociťuje mierny diskomfort a štípanie. Zákrok je veľmi rýchly, jedna lokalita je ošetrená do 20min. Klienta je okamžite po zákroku schopná návratu do bežného života. Nasledujúcich 5-8 dní prebieha hojenie, olupovanie chrastičiek, počas týchto dní sa môže dostaviť mierny opuch. Neinvazívnu blefaroplastiku odporúčame pre najlepší možný efekt odporúčame opakovať 2 až 3-krát.