Botulotoxín je produkt baktérie Clostridium botulinum, ktorý sa injekčne vpravuje do oblastí, kde vnímate nadmerné potenie (podpazušia, dlane). Kde molekuly botulotoxínu zabraňujú vyplavovaniu acetylcholínu v cholinergných autonómnych neurónoch. Odstránenie potenia botulotoxínom nerieši iné zdravotné problémy, ktorých druhotným príznakom je nadmerné potenie (pri endokrinných ochoreniach napr. so štítnou žľazou a pod.). Efekt terapie sa začne rozvíjať do 3 dní po aplikácii. Dĺžka trvania efektu je individuálne od 3 mesiacov až do 1 roka. Dlane v priemere 3 – 6 mesiacov a podpazušia 6 -12 mesiacov. Lekár po lokálnej dezinfekcii vpichuje jemnou ihlou botulotoxím priamo do kože v oblasti podpazušia alebo dlaní.

Čo je nadmerné potenie alebo hyperhidróza?

Hyperhidróza alebo nadmerné potenie, je zvýšená produkcia potu ekrinnými a apoirinnými žľazami, narušujúce každodenné, bežné aktivity alebo nadmerné potenie za teplého počasia, v stresových situáciách a počas zvýšenej fyzickej aktivity. 

Botulotoxín proti poteniu je možné aplikovať aj v situáciách kedy je potenie spoločenská stigma alebo je pracovne obmedzujúce. Je nutné, aby lekár zvážil aplikáciu pri sekundárnej hyperhidróze, čo je stav, kedy je nadmerné potenie vyvolané iným ochorením.

Odporúčania po zákroku

Počas 4 hodín: nedotýkať sa ošetrených oblastí, dôkladne precvičiť svaly liečených oblastí. Počas 2 dní: neodporúča sa nadmerná fyzická záťaž. Pri zákroku odstránenie potenia 2 – 3 dni po zákroku v oblasti podpazušia sa odporúča nosiť bavlnenú bielizeň a jeden deň oplachovať ošetrené miesto iba čistou vodou.

Pre rezerváciu termínu kliknite tu, kde nájdete naše kontaktné údaje. Alebo ste už u nás registrovaný a máte klientsky účet? Stačí sa prihlásiť cez tento link.

Zažite krásu a eleganciu každý deň! Sledujte nás na Instagrame DermaPoint Žilina pre štýlové trendy, tipy pre zdravú pleť a inšpiráciu pre dokonalý vzhľad. Kliknite na tento odkaz a objavte svet krásy s nami.

Výhody zákrokov zameraných na odstránenie potenia

Rýchle a účinné odstránenie potenia, vhodné najmä pred letnou sezónou

Vhodné pre osoby alergické na chemické deodoranty a antiperspiranty.

Veľmi dobrá znášanlivosť zákroku.

Aplikácia skúseným lekárom.