Digitálna dermatoskopia je nová neinvazívna vyšetrovacia metóda, zameraná na vyšetrovanie pigmentových lézií kože, ale predovšetkým na včasnú diagnostiku malígneho melanómu. V našej klinike Vám ponúkame teda jednu z najmodernejších diagnostických metód.

Čo je digitálny dermatoskop?

Digitálny dermatoskop využíva optické zariadenie s vysokou rozlišovacou a zväčšovacou schopnosťou až 70- násobnou. Na základe digitálnej analýzy stanoví mnoho špecifík pigmentovej škvrny, ktoré ešte nie sú voľným okom postrehnuteľné. Po zložitej, ale veľmi rýchlej počítačovej analýze sa vyhodnotí miera bezpečnosti pigmentového ložiska. Všetky dáta sú samozrejme zaznamenávané na elektronické médium, čo umožňuje porovnávanie predchádzajúcich a súčasných stavov kožných prejavov.

Dermatoskopia či vyšetrenie znamienok je jednou z možností včasnej diagnostiky, preto neváhajte a kontrolujte svoje znamienka či iné pigmentové lézie, zdraví jedinci raz ročne u svojho dermatológa. Rovnako dôležité je aj samovyšetrenie znamienok v domácom prostredí pomocou ABDCE metódy, ideálne každé 3 mesiace. Dôležitou súčasťou dennej rutiny by malo byť používanie SPF faktoru a nenavštevovať soláriá.

Pre rezerváciu termínu kliknite tu, kde nájdete naše kontaktné údaje. Alebo ste už u nás registrovaný a máte klientsky účet? Stačí sa prihlásiť cez tento link.

Zažite krásu a eleganciu každý deň! Sledujte nás na Instagrame DermaPoint Žilina pre štýlové trendy, tipy pre zdravú pleť a inšpiráciu pre dokonalý vzhľad. Kliknite na tento odkaz a objavte svet krásy s nami.

Výhody digitálneho dermatoskopu

pigmentové znamienko pozorujeme pod mnohonásobným zväčšením (40-80x) oproti normálnej lupe (2-5x), alebo ručnému dermatoskopu (10-20x)

snímky jednotlivých pigmentových névov sa môžu uložiť a porovnávať so snímkami s predchádzajúceho obdobia

tieto digitálne obrázky je možné jednoducho lokálne prenášať, tlačiť

možna digitálna analýza a kvalifikácia počítačom