Na našej klinike používame chemický peeling s ovocnými kyselinami na jemné zbrúsenie pleti, stiahnutie pórov a na omladenie pokožky.Na hlboký peeling používame kyselinu trichlóroctovú (TCA).

Podľa hĺbky prieniku chemických látok a následného uvoľnenia jednotlivých vrstiev kože možno chemický peeling rozdeliť od povrchového cez stredne hlboký až po hlboký peeling. Na klinike DermaPoint používame profesionálny chemický peeling s kyselinou glykolovou od firmy NeoStrata 35, 50 až 70 percentnej koncentrácie a TCA (trichkoroctovú kyselinu).

Chemický peeling – povrchový

Robí sa kyselinou glykolovou. Je to netoxická prírodná kyselina získaná z cukrovej trstiny. Známa je aj ako AHA kyselina. Jemne odstraňuje povrchovú časť pokožky. Odstránia sa tak odumreté bunky, pleť sa regeneruje, pokožka zostáva prekrvená, napnutá, póry sú stiahnuté a sčasti sa vyrovnávajú aj jazvičky. Má výrazný vplyv aj na mazotvorbu. Mastná pleť sa po takejto aplikácii zmení na polomastnú.

Hlboký peeling EASY TCA

Easy TCA (kyselina trichlóroctová) je považovaný za najbezpečnejší a najjednoduchší peeling s TCA. Tento výrobok umožňuje široké spektrum hĺbky pôsobenia a liečebných indikácií od liečby akné cez škvrny po starnutie pleti vplyvom svetla či strie. Môže byť používaný na tvár i na tele. Môže sa kombinovať s laserovým ošetrením, epiláciou, aplikáciou botulotoxínu aj chirurgickými zákrokmi.

Liečebný postup

Liečebná kúra pozostáva z niekoľkých pravidelne sa opakujúcich sedení. Jedna kúra pozostáva zvyčajne zo 4 až 5 sedení opakujúcich sa v intervale 7 dní. V priebehu jedného roka možno kúru zopakovať s odstupom pol roka.

Ako prebieha zákrok?

Na kožný povrch sa, po dôkladnom očistení, nanáša chemická látka. Interval pôsobenia účinnej látky sa postupne predlžuje v závislosti od individuálnej tolerancie ošetrovanej osoby. Následne sa látka zneutralizuje a aplikuje sa upokojujúci krém. Ošetrená plocha môže po výkone zostať jemne začervenaná. V priebehu nasledujúcich dní dochádza k miernemu olupovaniu povrchových vrstiev pokožky. Po liečbe je dôležitá ochrana pokožky pred slnečným žiarením. Kúru je možné opakovať raz ročne.

Výhody chemického peelingu

Využíva pôsobenie prírodných látok

Lieči akné

Znižuje efekt mastnej pleti.

Jemne odstráni pigmentácie a drobné defekty na pokožke.