Nežiadúce tetovanie alebo permanentný make-up dokážeme bezbolestne odstrániť špičkovým modulárnym prístrojom Harmony XL s výkonnou laserovou hlavicou – Q-Switched Nd:Yag high power, pre tmavé aj svetlé farebné odtiene pigmentu tetováže.

Ako pracuje Q-switched NdYAG laser?

Princíp odstránenia tetovania spočíva v selektívnej fototermolýze. Počas laserového záblesku energia pohltená časticami pigmentu vedie k vzostupu teploty a k zmene štruktúry častíc farbiva. To znamená, že sa farbivo stane „rozpoznateľné“ pre imunitný systém a organizmus ho prirodzenými procesmi postupne odbúrava. Laser produkuje krátke záblesky (pulzy), ktoré prechádzajú cez vrchnú vrstvu kože, bez toho aby ju porušili. Svetlo rôznych vlnových dĺžok je vstrebávané pigmentom tetovacích farieb a dochádza k jeho následnému rozstreleniu – rozloženie pigmentu na malé častice. Poškodené farebné častice odstráni imunitný systém kože alebo sa odlúpnu spolu s poškodenými povrchovými bunkami.

Ako prebieha ošetrenie?

Ambulantný zákrok prebieha po aplikácii lokálnej anestézie. Jedno ošetrenie súvisle potetovanej plochy (približne v rozmere 5×8 cm) trvá 15-20 minút. Ošetrenie je bezbolestné. Povrch pokožky nie je vôbec zmenený, nevzniká jazva!

Ako sa správa pokožka po zákroku?

Po zákroku človek nie je nijako obmedzený v bežných každodenných aktivitách. Tetovanie bezprostredne po zákroku zbledne a je prekryté belavou nepriehľadnou vrstvou, ktorá sa postupne vstrebe. Dočasne môže dôjsť k začervenaniu pokožky a vzniku chrastičiek, ktoré sa po krátkej dobe odlúpnu spolu s farebnými časticami pigmentu. Po zákroku tetovaná oblasť mierne opuchne, ale opuch sa stratí v priebehu niekoľkých desiatok minút.

Koľko krát je nutné zákrok opakovať?

Individuálny faktor je veľmi dôležitý. S každým ďalším ošetrením sa hĺbka, do ktorej laser pôsobí zvyšuje a odstraňuje sa tak i tetovanie v spodnejších vrstvách kože. Ošetrenie sa musí niekoľko krát opakovať, (orientačne 2 – 10 opakovaní). Zákrok je nutné zopakovať s odstupom 4 – 6 týždňov. V období medzi zákrokmi odporúčame nevystavovať ošetrované plochy slnečnému žiareniu.

Výhody odstránenia tetováže laserom Q-switched Nd:YAG

Nedochádza k zjazveniu pokožky

Zákrok neobmedzuje pacienta v bežných aktivitách.

Zákrok je bezbolestný a nie je potrebné užívať žiadne liečivá.

Telo odbúra tetovanie prirodzenou cestou.

Výrazný efekt po opakovaných ošetreniach neželaného tetovania.