Zarastanie nechtov | Dermapoint

Zarastanie nechtov

Častý problém
s jednoduchým riešením.

Máte záujem?
Napíšte nám alebo nás kontaktujte telefonicky na čísle: +421 905 396 068
Kontaktujte nás

Zarastanie nechtov je častý problém. Najčastejšie sa vyskytuje na palcoch nôh. Vzniká, ak sa necht zareže do bočného nechtového valu a rozruší kožu. Tu pôsobí podobne ako cudzie teleso (napr. trieska) a dráždi tkanivo... 

Prvým príznakom ochorenia je bolestivosť. Neskôr vzniká hnisanie, dlhodobý opuch a zápal zmení tvar palca – okraj prestáva byť okrúhlym, je akoby hranatý, palec je zväčšený. Pri bočnom vale môže vyrastať hypergranulácia („divé mäso“). Príčinami stavu môžu byť úzke topánky, nesprávne strihanie nechtov, poranenie prsta alebo niektoré lieky. Najčastejšie však ide o geneticky danú nepriaznivú kombináciu tvaru nechta a prsta (nadmerne zahnutý necht, veľké bočné valy na prste).

Liečba

Zarastenie nechtu možno liečiť konzervatívne alebo chirurgicky. V prípade, že nie je stav dlhotrvajúci a palec nie je zapálený, je možné podložiť zarastajúci okraj nechta vhodným materiálom. Ak je už tvar palca zmenený, alebo je zápal výrazný, je potrebné zarastajúcu časť nechta odstrániť a upraviť aj tvar nechtových valov. Pri recidivujúcom zarastaní je potrebné natrvalo upraviť šírku nechta –zúžiť ho. Jednoduché „strhnutie“ situáciu väčšinou nevyrieši a problém sa po ňom opakuje. Operácia zarastajúceho nechtu sa realizuje v zvodovej anestéze – celý prst sa znecitliví a zákrok je úplne bezbolestný. Anestetický roztok sa aplikuje pri odstupe prsta, tzn. injekcia sa nepodáva do bolestivej zarastajúcej časti, takže je operácia možná aj u detských pacientov. Zákrok trvá na jednom prste cca 30 minút. Väčšina pacientov uvádza už v prvý pooperačný deň úľavu od bolestí (v porovnaní s predoperačným stavom) a môže s istými obmedzeniami pohodlne fungovať. Štrnásť dní po operácii sa extrahujú stehy. Recidívy zarastania nechtu sú po takomto ošetrení v 50 percentách, najčastejšie sa vyskytujú v období pol roka po zákroku.

Obrázky ilustrujú účinok

PredPo zákrokuPo doliečení

 

Cenník

ZákrokJenotkaPôvodná cena
Chirurgické ošetrenie zarastajúceho nechtu - jedna strana 1 zákrok88€
Chirurgické ošetrenie zarastajúceho nechtu - obe strany 1 zákrok 111€
Vstupné kožné vyšetrenie1 sedenie40€
Kontrolné kožné vyšetrenie1 sedenie20€
Registračný poplatok1 sedenie20€
Nedostavenie sa na potvrdený termín1 nedostavenie22€
* Všetky ceny uvedené v predchádzajúcej tabuľke sú uvedené s DPH.
Náš facebook