Vrásky | Dermapoint

Vrásky

Omladnite o toľko,
o koľko sami chcete.

Máte záujem?
Napíšte nám alebo nás kontaktujte telefonicky na čísle: +421 905 396 068
Kontaktujte nás

Zbadali ste na Vašej tvári vrásky? Sú Vaše vrásky primerané Vášmu veku? Chcete sa ich zbaviť a neviete ako nato? Všetci odborníci sa však vzácne zhodujú – neexistuje jediná – najlepšia a najúčinnejšia metóda pre všetkých...

Tak ako štyridsiatnička s dobrou genetickou výbavou a správnym životným štýlom môže mať kožu hladšiu ako 25 ročná žena, na ktorej sa môžu prejaviť známky predčasného starnutia, tak aj z odborného hľadiska vnímame rozličné typy starnutia kože – tzv. chronologické starnutie, ktoré je spôsobené degradáciou kolagénových a elastínových vlákien. Vplyvom ľahkovážnosti a nesprávnych návykov – nadmerného opaľovania na slnku alebo v soláriu vznikajú prejavy predčasného starnutia – photoaging, prejavujúce sa zmenenou textúrou pokožky, rozšírenými pórmi, rôznymi pigmentovými fľakmi, rozšírenými cievkami, ktoré sa objavujú na miestach vystavovaných slnku – tvár, dekolt, ruky. Posledným v poradí je tvorba vrások v dôsledku mimických zlozvykov, napríklad mračenia, alebo prehnanou mimikou na čele alebo v okolí očí, kedy vznikajú tzv. dynamické vrásky Namiešať nápoj na večnú mladosť sa i napriek úporným niekoľko tisícročným snahám stále nedarí. Ak zlyhajú zaručené krémy na omladenie pokožky a nepomáhajú ambulantné zákroky dermatológov, môžete sa obrátiť na odborníka z oblasti etetickej medicíny.

Zmeny črt tváre postupom veku

Vplyvom gravitácie, stresu, znečistenia ovzdušia, fajčenia a mnohých ďalších faktorov dochádza k úbytku kolagénu a elastínu a ochabnutiu pokožky a poklesu kontúr tváre. "Ak zlyhajú i napriek snahe dermatológa nebolestivé zákroky, ktoré si nevyžadujú hospitalizáciu, posúvame našich klientov do rúk plastického chirurga. Ten zvyčajne odporučí radikálny zákrok, ktorý naplní očakávania klientov," vysvetľuje MUDr. Mária Petrášová. Takmer všetky ženy po päťdesiatke vedia, čo dokáže urobiť s ich pôvodne harmonickými črtami uvoľnenie kože v oblasti tváre a krku. Ako prvé zvyčajne poklesnú horné viečka, sluchy a obočie. Dvíhaním obočia sa na čele vytvoria horizontálne vrásky. Horná časť líc sa zosúva do stredu a nadol a spôsobí vznik nasolabiálnych záhybov. Dolná časť líc padne nadol pod okraje dolnej čeľuste a ťahá so sebou aj ústne kútiky. Na vine tohto poklesu je znížené množstvo kolagénu 3, zodpovedného za fixáciu kože, ktorá ľahšie potom podlieha gravitácii. Genetika hrá v tomto procese dôležitú úlohu. Rôzne ochorenia a nesprávna životospráva ho urýchľujú. Výnimkou sú ľudia, ktorým vek neuberá na kráse.

Omladzujúce zákroky

Omladzujúce zákroky v estetickej medicíne sú zamerané najmä na tvár. Existuje množstvo takýchto zákrokov a ich kombinácií. Nie je tajomstvom, že mnohé z nich vznikali už koncom 19. storočia v Amerike a vo Francúzsku a vymysleli ich práve ženy. Takto sa postupne dostávame k metódam vyhladzovania vrások, ale aj iných prejavov starnutia. Reklamy môžu byť v tomto prípade zmätočné, pretože v snahe vyhovieť a zaujať sa často jedna metóda vyvyšuje nad inú, ale ako bolo uvedené vyššie, jediným správnym riešením je použiť metódu, ktorá je vhodná pre konkrétneho človeka, na jeho konkrétny problém. Nemôžeme teda paušálne propagovať nejakú metódu, riešením je vždy otázka vhodnosti pre klienta. Takto sa postupne dostávame k metódam vyhladzovania vrások, ale aj iných prejavov starnutia. Zimné obdobie je ako stvorené na korekciu nedostatkov našej pleti, na spomalenie procesu starnutia. Nie každý dostal do vienka ideálny genetický základ a málokoho životospráva spĺňa kritériá ideálu. Žijeme vo svete, kde máme síce viac vymožeností, ale menej času a stres sa stal našim spoločníkom. Priveľa slnka, primálo fyzickej aktivity, návykové látky,... to všetko sa odráža na našom zovňajšku.

Korektívna dermatológia prináša v závislosti od potrieb jednotlivca, jeho veku, problematiky pleti, širokú škálu omladzujúcich estetických zákrokov. Pre laika je niekedy ťažké v tejto spleti ošetrení sa vyznať. Najpraktickejšie delenie omladzujúcich zákrokov je podľa veku ženy. Čo je vhodné pre 30 ročnú, nemusí byť vhodné pre 50 ročnú ženu.

Omladzovacie zákroky 

 • Botulotoxín
 • Výplne kyselinou hyalurónovou
 • Mezoterapia, mezolift
 • Chemický peeling
 • Rádiotermolifting
 • 3D fotorejuvenizácia
 • Mikrofrakčný resurfacing pomocou CO2 lasera
 • Laser ResurFX
 • Niťový lifting
 • OxyGeneo
 • Nová Drakula terapia
 • Vital Injector

MUDr. Mária Petrášová odporúča

Svetový protivráskový hit – mikrorfakčný resurfacing 40+,50+ a rádiotermolifting 40+ a 50+. Vysoko efektívny je frakčný resurfacing určený pre vekovú skupinu štyridsiatničiek a paťdesiatničiek. Ošetrenie frakčným laserom vyhladzuje a rozjasňuje slnkom poškodenú pokoýku, odstraňuje vrásky, zlepšuje stav pleti po akné, odstraňuje rozšírené póry, zosvetluje pigmentové škvrny a zjemňuje jazvy. Postačí vám jedno až dve 45 až 60 minútové ošetrenia. Jeho účinok vydrži pať a viac rokov. Ide vašak o invazívnu metódu, preto treba rátať s bolesťou a s dlhším hojením pať až štrnásť dní.  

 

Cenník

ZákrokJenotkaPôvodná cenaAkciová cenaUšetríte
Mikrofrakčná fotorejuvenizácia celá tvár1 zákrok 330€275€55€
Mikrofrakčná fotorejuvenizácia okolie očí1 zákrok 221€
Mikrofrakčná fotorejuvenizácia okolie úst a brada1 zákrok 221€
Mikrofrakčná fotorejuvenizácia čelo 1 zákrok 221€
Mikrofrakčná fotorejuvenizácia líca1 zákrok 221€
Mikrofrakčná fotorejuvenizácia ruky1 zákrok 221€
Mikrofrakčná fotorejuvenizácia krk1 zákrok 275€
Mikrofrakčná fotorejuvenizácia dekolt1 zákrok 330€
Mikrofrakčná fotorejuvenizácia tvar + krk1 zákrok 496€
Mikrofrakčná fotorejuvenizácia tvar + krk + dekolt1 zákrok 716€
Vstupné kožné vyšetrenie1 sedenie40€
Kontrolné kožné vyšetrenie1 sedenie20€
Aplikácia krému na znecitlivenie1 aplikácia8€
Registračný poplatok1 sedenie20€
Nedostavenie sa na potvrdený termín1 nedostavenie22€
* Všetky ceny uvedené v predchádzajúcej tabuľke sú uvedené s DPH.
Náš facebook