Odstránenie strií | Dermapoint

Odstránenie strií

Problematika strií
sa týka takmer 90 % žien!

Metódy ošetrenia

Laserom ResurFX alebo CO2 frakčným laserom.

Výsledky po ošetrení

Konečný efekt a výsledky ošetrenia strií sú individuálne, závisí to do veľkej miery od rozsahu poškodenia pokožky. Náš odborný personál pred každým ošetrením zhodnotí reálne možnosti liečby a redukcie vášho problému a taktiež odhad potrebných opakovaní zákroku.

Máte záujem?
Napíšte nám alebo nás kontaktujte telefonicky na čísle: +421 905 396 068
Kontaktujte nás

Odstránenie strií laserom patrí medzi veľmi účinné metódy redukcie strií na rôznych častiach tela. Na klinike DermaPoint používame pri riešení tohto problému dva typy laserov - ResurFX alebo CO2 frakčný laser.

Rôzne štúdie poukazujú na to, že počas života so striami bojuje až 90 % žien, či už v období dospievania, dospelosti alebo materstva. A pozor, výskytu strií sa častokrát neubránia ani muži. V ich prípade však lokalita strií závisí na tom, na akých miestach majú uložený tuk, prípadne nakoľko sa im zväčšil objem svalov. V miestach kde sa strie objavia, je koža veľmi jemná a pôsobí ‘prázdnym’ dojmom – to preto, že už nie je v spodnej vrstve podporovaná dermis - pružnou druhou vrstvou pokožky, ktorá jej pomáha sa udržať v pôvodnom stave. Dermatológovia rozlišujú niekoľko druhov strií:

Červené strie (Striae rubra)

Jedná sa o nový typ, ktorý sa objavil na pokožke. Na začiatku vyzerajú ako tenké, červené a nepravidelné linky na pokožke, potom začnú červenať až fialovieť. Farebné zmeny závisia na obsahu pigmentu jednotlivca v pokožke. Tmavnutie je spôsobené krvácaním na kožnej úrovni ‘červené’ strie sa preto v podstate chovajú ako modriny. Počas tehotenstva môže tento typ strií dokonca začať svrbieť!

Svetlé strie (Striae alba)

Vznikajú, keď sa ‘modrinové’ červené strie zahoja, zbelejú a stanú sa viditeľnými. Pigmentácia sa v oblasti strií zmenšuje a celá postihnutá oblasť sa zmenší. U svetlovlasých ľudí zostávajú strie strieborno-biele a u osôb s vyšším obsahom pigmentu v tele je výsledná farba svetlo béžová.

Tehotenské strie

Tzv. Striae gravidarum vznikajú vplyvom hormonálnej činnosti v organizme tehotnej ženy, väčšinou v oblasti brucha, pŕs alebo stehien. Pozor, strie nevznikajú z dôvodu priberania! Behom obdobia rastu - napríklad keď je žena tehotná, keď človek posiluje a naberá svalovú hmotu alebo keď dospieva, vtedy dochádza k významným zmenám hormonálnych hladín a zmenám v metabolizme. Je samozrejme pravda, že sa koža zväčšuje rovnako ako sa zväčšuje telo, avšak sú to hormonálne zmeny a nie ‘vyťahovanie’ kože, ktoré je pôvodcom strií. V tehotenstve hladiny hormónov kolíšu samozrejme omnoho viac.

Čo ovplyvňuje vznik strií?

Všetko čo mení hladiny hormónov v tele a pokožke, napríklad, keď ľudia priberú nejaké to kilo naviac. Hormonálne zmeny teda môžu nastať aj v dôsledku váhového prírastku a následne sú príčínou strií. Fakt, že vznik strií ovplyvňujú hormóny, potvrdzujúj rôzne štúdie a experimenty: ‘Boli sme schopní umelo vytvoriť strie na normálnej, zdravej pokožke, len vďaka aplikácií silného kortikostereidového krému’, dodáva k tomu doktor Bernstein, šéf ardmorskej kliniky. ‘A to bez akéhokoľvek váhového prírastku alebo úbytku. Stereoidy sú veľmi podobné hormónom, ktoré na pokožke spôsobujú strie, takže ich topická aplikácia vyvolala tiež ich vznik.’

Výhody ošetrenia laserom

  • Bezbolestné ošetrenie.
  • Rýchly zákrok s bezproblémovou rekonvalescenciou.
  • Veľmi dobré výsledky už po prvom ošetrení.
  • Vhodný pre takmer všetky typy pokožky.

Možné miesta ošetrenia

  • Celé telo

Cenník

ZákrokJenotkaPôvodná cena
Vyhladenie strií CO2 laserom - ošetrenie plochy do 10 cm21 zákrok 39€
Základné kožné vyšetrenie1 sedenie18€
Kontrolné kožné vyšetrenie1 sedenie15€
Registračný poplatok1 sedenie18€
Nedostavenie sa na potvrdený termín1 nedostavenie20€
* Všetky ceny uvedené v predchádzajúcej tabuľke sú uvedené s DPH.
Náš facebook