Nadmerné potenie | Dermapoint

Nadmerné potenie

Strpčuje Vám život
nadmerné potenie?
Pomôžeme Vám.

Máte záujem?
Napíšte nám alebo nás kontaktujte telefonicky na čísle: +421 905 396 068
Kontaktujte nás

Potenie samo osebe síce nie je choroba, ale dokáže strpčovať život ako závažné ochorenie. Pravdou je, že lekári často ponosy pacientov podceňujú a odbijú ich. Za lekárom je potrebné zájsť, keď sa nadmerne potíme na celom tele, nielen na dlaniach stupajach a v podpazuší.

Denná priemerná produkcia potu je 0,5 - 1,5 litra za deň. Pri záťaži (vysoká teplota prostredia, emócie, pohyb) sa môže zvýšiť na 10 litrov za deň, extrém, ktorý predstavuje napríklad pobyt v púšti je 3 – 4 litre potu za hodinu. Nadmerné potenie môže byť spôsobené viacerými faktormi, ale stále to ešte nemusí byť patologické potenie. Hyperhidróza, ktorá je spôsobená strachom, bolesťou, trémou, radosťou tzv. neurovegetatívne potenie nie je normálne. Prídete do spoločnosti, začnete si uvedomovať, že sa nechcete potiť, dostávate sa do stresu, a potiť sa začnete tak či tak a čím viac na to myslíte, tým viac sa potíte. Sekundárna hyperhidróza, spôsobená rôznymi hormonálnymi a metabolickými poruchami, neurologickými a systémovými ochoreniami tiež nie je normálny stav. Je to tzv. sekundárna hyperhidróza, ktorá sprevádza iné závažné ochorenie. V prvom rade treba liečiť základné ochorenie, až potom prichádza na rad kožný lekár. Potenie je totiž signálom, že v našom organizme prebiehajú chorobné procesy.

Aké choroby signalizuje nadmerné potenie?

Príčinou môže byť aj zápal pankreasu, zvýšená činnosť štítnej žľazy, nízka hladina cukru, kolapsový stav. Vznik nadmerného potenia môže u žien súvisieť aj s klimaktériom či nadmernou aktivitou sympatetického nervového systému.

Čo je to nočné potenie?

Nočné potenie býva jedným z príznakov rôznych infekčných ochorení, tiež tuberkulózy, rakoviny, infekcií črevného traktu, u žien môže byť sprievodným javom v menopauze.

Zákroky zamerané na redukciu potenia 

Existuje veľa spôsobov, ako odstrániť nepríjemný zápach z nadmerného potenia. Najúčinnejšie spôsoby odstránenia nadmerného potenia sú:

  • odstránenie potných žliaz laserom, smart lipo
  • aplikácia botulotoxínu do postihnutej oblasti

Botulotoxín na redukciu potenia

Aplikácia botulotoxínu priamo do miesta nadmerného potenia je v súčasnosti najžiadanejšou metódou zameranou na odstránenie potenia. Botulotoxín môžeme aplikovať do rôznych častí tela (podpazušné jamky, dlane, stupaje alebo vlasová časť hlavy). Na klinike DermaPoint venujeme špeciálnu pozornosť kvalite použitých botulotoxínových prípravkov - používame výhradne značkové produkty svetovo renomovaných výrobcov, ktoré sú riadne testované a overené miliónmi aplikácií.

Bezpečnosť botulotoxínu pri odstránení potenia

Klienti sa najčastejšie obávajú, či nie je botulotoxín pre ich organizmus škodlivý - toxický. Táto látka pri bežnej aplikácii však nepredstavuje z medicínskeho hľadiska pre pacienta žiadne zdravotné riziko. Samozrejme, dôležitý je výber kvalitného produktu a odborná aplikácia lekárom. Metóda použitia botulotoxínu v estetickej medicíne je známa od roku 1950, využívajú ju milióny ľudí a dodnes neboli zaznamenané žiadne dlhodobé nežiaduce účinky.

Ďalšou obavou klientov býva strach z toho, že po aplikácii botulotoxínu na jedno miesto sa zvýši potenie na iných častiach tela. Je potrebné si však uvedomiť, že napríklad podpazušné jamky predstavujú len 2 % plochy tela. Ak zamedzíme poteniu na tejto jednej časti, zvýšenie potenia na iných častiach tela subjektívne nepocítite.

Cenník

ZákrokJenotkaPôvodná cenaAkciová cenaUšetríte
Aplikácia botulotoxínu na dlane alebo stupaje1 zákrok454€364€90€
Aplikácia botulotoxínu do pazúch1 zákrok454€364€90€
Vstupné kožné vyšetrenie1 sedenie40€
Kontrolné kožné vyšetrenie1 sedenie20€
Aplikácia krému na znecitlivenie1 aplikácia8€
Registračný poplatok1 sedenie20€
Nedostavenie sa na potvrdený termín1 nedostavenie22€
* Všetky ceny uvedené v predchádzajúcej tabuľke sú uvedené s DPH.
Náš facebook