Liečba hypertrofických jaziev

Máte záujem?
Napíšte nám alebo nás kontaktujte telefonicky na čísle: +421 905 396 068
Kontaktujte nás

Jazva je prirodzený výsledok hojenia kože. Bežná jazva sa zahojí približne za 2 týždne po vybratí stehov. Býva tenká a nenápadna. Proces, pri ktorom jazva dozrieva, je však oveľa dlhší. Práve počas neho môže jazva zhrubnúť, sčervenať a prominovať nad okolitú kožu.

Práve pri tvorbe hypertrofickej jazvy sa uplatňuje proces, ktorý vytvára nadbytok väzivového tkaniva. Takáto jazva nemá tendenciu zblednúť a klesnúť na úroveň okolitej kože. Jazva sa stáva hrubou, červenou , na pohmat je tvrdá. V jazve možno pociťovať bolesť, pálenie, či svrbenie. Hypertrofická jazva však neprekračuje rámec operačnej úrovne rany.

Cieľom je jazvu vyrovnať na úroveň okolitej kože a farebne ju čo najviac zjednotiť s prirodzenou farbou pokožky. Po zlyhaní konzervatívnych postupoch liečby máme na výber z troch možností, samozrejme vzhľadom na charakter a lokalizáciu jazvy:

Korekcia aplikáciou injekčného roztoku

Na korekciu jazvy môžeme využiť injekčnú metódu, kedy do jazvy, priamo intralezionárne, je aplikovaný špeciálny injekčný roztoku betamethasoni dipropionas (Diprophos inj ).Touto metódou je možné dosiahnuť korekciu jazvy vo forme zmenšenia, oploštenia, či vyblednutia. K zlepšeniu dochádza niekedy už po prvej aplikácii, no väčšinou je potrebných niekoľko opakovaní s približne 2-4 týždňovým odstupom.

Laserová metóda

Jazvu je možné zbrúsiť pomocou frakčného CO2 laseru, ktorým sa zbrúsi kožný povrch a tým sa jazva postupne zarovnáva do úrovne okolitej kože. Frakčný CO2 laser vyžaruje mriežku terapeutických laserových mikrolúčov na vrchnú a strednú vrstvu kože. Vďaka využitiu frakčnej technológie je iba časť pokožky - frakcia vystavená laserovému žiareniu. Nepoškodená plocha ktorá obklopuje jednotlivé ožiarené mikrobody podporuje a urychľuje prirodzené hojenie ošetrenej zóny Na ošetrovanú oblasť sa najskôr nanesie anestetický krém a ten sa nechá pôsobiť cca 30-60min. Tým sa zmiernia nežiadúce účinky pri ošetrení. Počas ošetrenia môžete pociťovať mierne pálenie, či pichanie v ošetrovanej oblasti. Povrch kože sa pri tomto ošetrení deštruuje, spáli. Dochádza k zmenám v koži, ktoré sú nevyhnutné na to, aby sa tepelne zničili staré pevné väzby v jazve , aby sa jazva dostala na úroveň okolitej kože a aby sa podporila tvorba nového pevného kolagénu.

Ošetrenie je nutné absolvovať opakovane, a to vzhľadom na charakter jazvy. U väčšiny pacientov je nutné absolvovať 2-4 ošetrenia v odstupe cca 4 týždňov. Ošetrované miesto je nutné následne chrániť pred priamym slnečným žiarením.

Chirurgická korekcia jazvy

Ak nie je možné vylepšiť jazvu spomínanými metódami, prichádza do úvahy chirurgické riešenie. Treba však zvážiť benefity a riziká, pretože nová jazva sa tiež nemusí zahojiť k spokojnosti klienta.

Výkon sa realizuje v lokálnej anestézii. Výber stehov sa realizuje cca na 7. až 14. deň v závislosti od lokalizácie pôvodnej jazvy. Počas tohto obdobia je potrebný šetrný pohybový režim a správne ošetrovanie po zákroku.

Viac informácií a objednávky: +421 905 396 068 / e-mail: office@dermapoint.sk

Cenník

ZákrokJenotkaPôvodná cena
Korekcia jazvy chirurgicky1 zákrok 67€
Korekcia jazvy CO2 laserom 1 jazva do 10 cm 1 zákrok 60€
Korekcia jazvy CO2 laserom 1 jazva nad 10 cm 1 zákrok 80€
Korekcia jazvy opichom kortikoidmi 1 zákrok 8€
dermatoskopické vyšetrenie do 5 znamienok1 sedenie18€
dermatoskopicke vyšetrenie nad 5 znamienok1 sedenie30€
Aplikácia krému na znecitlivenie1 aplikácia7€
vstupná konzultácia1 sedenie18€
* Všetky ceny uvedené v predchádzajúcej tabuľke sú uvedené s DPH.
Náš facebook