Korekcia jaziev | Dermapoint

Korekcia jaziev

Korekcia jaziev na tvári či inej časti tela.

Chirurgický zákrok

Trvanie zákroku je ovplyvnené veľkosťou jazvy, zväčša trvá od 30 do 60 minút. Zákrok je vykonávaný ambulantne a v lokálnej anestézii. Medzi možné vedľajšie účinky patrí dočasný pocit pnutia v mieste zošitia.

Hojenie

Klient môže nastúpiť do práce ihneď. Približne týždeň je vhodné, aby sa rana nedostala do kontaktu s vodou. Stehy vyberáme po 7 - 14 dňoch podľa rozsahu a lokality jazvy. Počas 14-tich dní po zákroku je vhodné obmedziť nadmernú fyzickú aktivitu.

 

Máte záujem?
Napíšte nám alebo nás kontaktujte telefonicky na čísle: +421 905 396 068
Kontaktujte nás

Zákrok je určený pre klientov, ktorí majú zjazvenie napríklad po operácii alebo po úraze a nie sú spokojní s tým ako jazvy vyzerajú. Ošetrenie absolvujú najmä klienti, ktorí majú jazvy na viditeľných miestach tváre, rúk či krku.

Pri výraznom zjazvení je potrebné počítať s tým, že jazvu nebude možné dokonale odstrániť, ale je možné zásadne skorigovať jej tvar a vzhľad do prijateľnej podoby. Stav vášho zjazvenia a možnosti korekcie posúdi dermatológ, ktorý navrhne aj vhodnú metódu ošetrenia.

Metódy zamerané na odstránenie jaziev

Typy jaziev

Jazva je súčasťou prirodzeného procesu hojenia kože. Vzniká ako následok násilného porušenia kože, ktoré je spôsobené úrazom alebo chirurgickým zákrokom. Rozsah a vzhľad jazvy závisí od mnohých okolností. Jazva „pracuje“ (mení svoj tvar a veľkosť) až 18 mesiacov od svojho vzniku. Obzvlášť vážne poranenia môžu spôsobovať červené, vyvýšené, neustále sa rozširujúce jazvy, ktoré narúšajú naše pohodlie, svrbia, štípu, bolia a v neposlednom rade obmedzujú pohyblivosť kĺbov. Pre mnohých z nás predstavujú zdroj nepríjemných psychických problémov, pre iných problém estetický, alebo aj výrazné pracovné obmedzenie. Po zahojení rany sa môžu formovať rôzne typy jaziev:

  1. Hypertrofické jazvy (vyvýšené) – vznikajú nadmerným tvorením novej kože, preto sa im hovorí aj hyperaktívne. Tieto jazvy sú zvyčajne červené, hrubé a tvrdé. Často svrbia alebo bývajú bolestivé a nepríjemné. Majú tendenciu vystupovať nad úroveň okolitej kože, pritom sa ale nerozširujú mimo oblasti pôvodného zranenia, to znamená, že ich rast obmedzujú rozmery rany. Zvyčajne sa tvoria v priebehu dvoch týždňov po zranení.

  2. Keloidné jazvy (jazvy prečnievajúce línie rany) – sú hrubé, oblé, tvoria nepravidelné zhluky jazvovitého tkaniva, ktoré sa šíri cez hranice pôvodného zranenia. Často sú červené alebo tmavšie v porovnaní s okolitou kožou. Môžu vzniknúť aj neskôr po zranení a taktiež zhoršiť sa počas tehotenstva. Tvoria sa v akomkoľvek veku, ale majú sklon rýchlejšie sa vyvíjať u mladších osôb a u ľudí s tmavšou pleťou. Tendencia k tvorbe keloidov býva dedičná.

  3. Atrofické jazvy (preliačené) – vznikajú, ak sa rana nehojí správne a tvorí sa tak nedostatočné množstvo nového spojivového tkaniva. Výsledná jazva je pod úrovňou okolitej kože, napr. jazvy po akné alebo ovčích kiahňach.

Cenník

ZákrokJenotkaPôvodná cena
Korekcia jazvy chirurgicky1 zákrok 74€
Korekcia jazvy CO2 laserom 1 jazva do 10 cm 1 zákrok 66€
Korekcia jazvy CO2 laserom 1 jazva nad 10 cm 1 zákrok 88€
Korekcia jazvy opichom kortikoidmi 1 zákrok 9€
Vstupné kožné vyšetrenie1 sedenie40€
Kontrolné kožné vyšetrenie1 sedenie20€
Aplikácia krému na znecitlivenie1 aplikácia8€
Registračný poplatok1 sedenie20€
Nedostavenie sa na potvrdený termín1 nedostavenie22€
* Všetky ceny uvedené v predchádzajúcej tabuľke sú uvedené s DPH.
Náš facebook