Celulitída | Dermapoint

Celulitída

Máte záujem?
Napíšte nám alebo nás kontaktujte telefonicky na čísle: +421 905 396 068
Kontaktujte nás

Akcia na ošetrenie LPG:

 • Overal v cene 33 € pre nových klientov zdarma.
 • Klienti, ktorí procedúru LPG už absolvovali získavajú 1 zákrok LPG grátis. 

Akcia je platná pre január až marec 2016. Informácie o akcii a objednávky - 0905 396 068.

 

Odborne sa jedná o lipohypertrofiu, čiže zbujnenie tukového tkaniva. Celulitída sa vyskytuje u 85 - 98 % post-pubertálnych žien. Dlhé roky sme si mysleli, že sa celulitída objavuje primárne vďaka obezite, nadmernému priberaniu na váhe, nedostatku pohybu a nesprávnej výžive, v skutočnosti však toto nie sú príčiny celulitídy. Vzniká v dôsledku degeneratívnych zmien podkožného tkaniva, kde je porušená tzv. lymfatická drenáž.

Prejavuje sa miestnym nahromadením tukových buniek (adipocytov) a zväčšením ich objemu. Celulitídu vyvolávajú a podporujú nesprávne stravovacie návyky, nedostatok pohybu, fajčenie, hormonálne výkyvy, kolísanie hmotnosti, stres a zhoršený metabolizmus tukov. V počiatočných štádiách je celulitída považovaná skôr za problém kozmetický. Najčastejšie sa vyskytuje v oblasti stehien, zadočku, postupuje aj na lýtkovú oblasť, ramená bruško. V extrémnych prípadoch sa môže takto zmeniť i celý povrch kože. Pri takomto extrémnom postihnutí celulitídou už však môžu nastať aj zdravotné komplikácie. Môže ísť o poruchy kĺbov so sprevádzajúcimi opuchmi.

Útlakom kožných nervov a ciev sa môže stať koža bolestivou na pohmat, ľahko sa môžu tvoriť modriny, koža stráca pružnosť, stáva sa zraniteľnejšou a náchylnejšou k infekciám. Taktiež nastávajú aj komplikácie psychické.

Podľa stupňa postihnutia rozlišujeme 4 štádiá celulitídy:

 1. Príznaky „pomarančovej kože" sú viditeľné iba pri tlaku na kožu. Napríklad pri teste, keď sa stiskom medzi dvoma prstami alebo tlakom dlaní proti sebe vytvorí kožná riasa.
 2. Nerovnosti kože sú viditeľné nielen pri spomínanom teste, ale i pri napnutí svalov, pri sedení na tvrdej podložke alebo sú viditeľné pri ostrom bočnom osvetlení.
 3. Nerovnosti sú viditeľné vždy bez ohľadu na státie, sedenie, osvetlenie.
 4. Hrubé nerovnosti kožného povrchu, ktoré môžu byť komplikované opuchmi a bolestivosťou

 Prevencia a terapia:

V prvom rade treba upraviť svoju životosprávu a vyhýbať sa faktorom prispievajúcim k vzniku celulitídy, na ktoré som pred pár riadkami upozorňovala. Hovorieva sa že, začať treba od seba. Pravidelnosť v životospráve a starostlivosti by mala byť prvoradá. Zvoliť určitú stratégiu a vytvoriť si harmonogram. 

Ak sa rozhodnete začať, namieste je spojiť vlastnú starostlivosť s odborným programom - endermológiou

ENDERMOLÓGIA

Metóda endermológie (známa pod názvom ako LPG® technika) vznikla vo Francúzsku a odbornou verejnosťou je považovaná za jednu z najefektívnejších foriem riešenia problémov spojených s celulitídou. Je založená na  pôsobení dávkovaného vákua a valčekovej masáže. Pracovná hlavica prístroja s dvoma úplne nezávisle poháňanými valčekmi vytvára takzvanú "vákuovú vlnu", ktorá sa posúva pomocou samohybnej hlavice dopredu, dozadu, do strany alebo diagonálne. V závislosti na zvolenom programe je procedúra doplnená stálou alebo impulznou aspiráciou (nasávanie vzduchu - vytváranie vákua).

LPG® technika je určená na ošetrenie patologických zmien spojivového tkaniva. Je jedinou technikou, ktorou je možné uvoľniť tuk usadený pod najvrchnejšou vrstvou pokožky, ktorú nie je možné odstrániť ani diétou, cvičením, ani liposukciou. Prístroj je vybavený systémom kontroly procedúry, ktorý umožňuje nepretržite sledovať silu záberu na kožnú riasu a kontroluje tak efektivitu zákroku. Pretože každé ošetrenie má svoje špecifické charakteristiky, LPG® Systems vyvinula špeciálny software, ktorý umožňnuje prispôsobiť ošetrenia podľa konkrétnych potrieb klienta, zamerané na:

Estetické programy:

 • Formovanie postavy
 • Odstraňovanie celulitídy (všetky stupne)
 • Zoštíhlenie
 • Pooperačné ošetrenie - opuchy, fibróza
 • Popôrodné ošetrenie - voľná, povolená koža, navrátenie pôvodného tvaru postavy

Fitness programy:

 • Vyrysovanie svalov
 • Pre-exercise - zahriatie svalov pred tréningom
 • Post-exercise - rekonvalescencia, strečing

Relaxačné programy:

 • Relaxácia
 • Anti-stress masáže
 • Program pre unavené nohy

Individuálne zostavené programy

 • Na základe odborného vyšetrenia


Vysokú klinickú efektivitu tejto metódy pri celulitíde a nadbytočnej váhe zabezpečuje kombinácia niekoľkých faktorov:

- redukcia edému lymfodrenážnou technikou,

- stimulácia a normalizácia cievneho zásobenia,

- zlepšenie bunkového metabolizmu,

- aktivácia lipolýzy.

Zlepšuje sa textúra kože, jej elasticita, či tonus pokožky. Vďaka stimulačného efektu na kolagénne vlákna a elastín sa zmenšuje prejav fibrózy. Dochádza k zlepšeniu telesnej formy. Procedúra je vhodná pre ženy aj mužov.

 

Cenník

ZákrokJenotkaPôvodná cenaAkciová cenaUšetríte
neinvazívna liečba celulitídy (LPG)1 ošetrenie35€
10 x LPG 10 ošetrení298€265€33€
15 x LPG 15 ošetrení415€350€65€
20 x LPG 20 ošetrení531€400€131€
Overal1 ks33€
Zapožičanie overalu1 zapožičanie5€
Základné kožné vyšetrenie1 sedenie18€
Kontrolné kožné vyšetrenie1 sedenie15€
Registračný poplatok1 sedenie18€
Nedostavenie sa na potvrdený termín1 nedostavenie20€
* Všetky ceny uvedené v predchádzajúcej tabuľke sú uvedené s DPH.
Náš facebook