Botulotoxín – vrásky, potenie | Dermapoint

Botulotoxín – vrásky, potenie

Najobľúbenejší estetický zákrok v každej krajine sveta.

Výsledok po 1 zákroku

Efekt terapie sa začne rozvíjať postupne, asi 48 - 72 hodín po zákroku a úplne sa rozvinie do 14 dní po zákroku. Dĺžka trvania rozvinutého efektu je individuálna, približne 3 až 6 mesiacov.  Závisí od množstva aplikovanej látky a od miesta ošetrovanej oblasti. U ošetrenia zameraného na odstránenie potenia trvá účinok 9 až 12 mesiacov.

Odporúčania po zákroku

Počas 4 hodín: nepredkláňať sa, neľahnúť si, nedotýkať sa ošetrených oblastí, dôkladne precvičiť svaly liečených oblastí. Počas 2 dní: neodporúča sa nadmerná fyzická záťaž. Počas 2 týždňov: neabsolvovať kozmetickú masáž ani ošetrenie pleti. Pri zákroku zameranom na odstránenie potenia 2 - 3 dni po zákroku v oblasti podpazušia sa odporúča nosiť bavlnenú bielizeň a jeden deň oplachovať ošetrené miesto iba čistou vodou.

Máte záujem?
Napíšte nám alebo nás kontaktujte telefonicky na čísle: +421 905 396 068
Kontaktujte nás

Ošetrenie botulotoxínom patrí medzi najbezpečnejšie a najúčinnejšie metódy zamerané na vyhladenie mimických vrások a odstránenie nadmerného potenia. Na klinike DermaPoint zásadne vykonáva zákrok skúsený lekár.

Botulotoxín je produkt baktérie Clostridium botulinum. Botulotoxín sa používa na odstraňovanie mimických vrások na tvári. Po vpichnutí blokuje prenos informácie na nervovo-svalovom spojení, takže zasiahnutý sval sa prestáva hýbať. Po aplikácii do čela ho nevieme dvíhať, po aplikácii do koreňa nosa sa nevieme hnevlivo mračiť. Výsledkom je uvoľnený výraz tváre bez tvorby mimických vrások. Výborne pôsobí aj na tzv. vranie nohy, vejárovité vrásky, ktoré vznikajú vo vonkajších očných kútikoch pri úsmeve. Prirodzená mimika zostáva zachovaná, takže aj keď v niektorých partiách tváre nevieme vytvoriť vrásky, nepôsobí to strnulo. Tvár vyzerá mladšie, uvoľnene, vrásky sa stratia. Efekt je vynikajúci najmä u začínajúcich vrások a vrások žien v strednom veku. U hlbokých vrások, kde už došlo k definitívnym zlomom vo väzive a ktoré pretrvávajú aj po prerušení mimického pohybu, pristupujeme k vypĺňaniu vrások implantátmi.

 Ukážka výsledkov aplikácie botulotoxínu

Kedy nie je možné zákrok vykonať?

Ak má klient alergiu na niektorú zložku prípravku, prípade tehotenstva, kojenia, nervovo svalového ochorenia (Myastenia gravis, Lambert Eaton syndróm), poruchy zrážania krvi, zápalu v mieste vpichu, užívania niektorých liekov (aminoglykozidové antibiotiká, spektinomycín, myorelaxanciá, lokálne anestetiká, nesteridé antireumatiká, antikoagulanciá, blokátory kalciových kanálov, antimalariká, sukcinylcholín, tubocurarin, inhibítory cholinerázy).

Možné nežiaduce účinky

V ojedinelých prípadoch sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky, ktoré sú vždy reverzibilné - nie trvalé. Sú to: - svrbenie, začervenanie v mieste vpichu, ktoré môže pretrvávať do 3 hodín po zákroku, drobné modriny v mieste vpichu, bolesti hlavy, prechodné chrípkové príznaky. Ostatné nežiaduce účinky, ktoré sa môžu vyskytnúť, priamo súvisia s ošetrovanou lokalitou, napr. pokles horného viečka (aplikácia v oblasti medzi obočím), pokles obočia (aplikácia v oblasti čela), asymetrický úsmev (ústne kútiky) a podobne. V ojedinelých prípadoch sa efekt nerozvinie (prítomnosť protilátok v organizme proti BTX typu A).

Botulotoxín - potenie

Botulotoxín je produkt baktérie Clostridium botulinum, ktorý sa injekčne vpravuje do oblastí s nadmerným potením (podpazušia, dlane), kde molekuly botulotoxínu zabraňujú vyplavovaniu acetylcholínu v cholinergných autonómnych neurónoch. Terapia botulotoxínom nerieši iné zdravotné problémy, ktorých druhotným príznakom je nadmerné potenia (pri endokrinných ochoreniach napr. so štítnou žľazou a pod.). Efekt terapie sa začne rozvíjať do 3 dní po aplikácii. Dĺžka trvania efektu je individuálne od 3 mesiacov až do 1 roka (dlane v priemere 3 - 6 mesiacov a podpazušia 6 -12 mesiacov). Lekár po lokálnej dezinfekcii vpichuje jemnou ihlou botulotoxím priamo do kože v oblasti podpazušia alebo dlaní.

Výhody zákrokov zameraných na odstránenie potenia

  • Rýchle a účinné odstránenie potenia, vhodné najmä pred letnou sezónou.
  • Vhodné pre osoby alergické na chemické deodoranty a antiperspiranty.
  • Veľmi dobrá znášanlivosť zákroku.
  • Aplikácia skúseným lekárom.

Cenník

ZákrokJenotkaPôvodná cenaAkciová cenaUšetríte
V-shape1 zákrok77€
Lifting obočia - laterálny1 zákrok72€
Orange chin1 zákrok61€
Gummy smile1 zákrok61€
Bunny lines1 zákrok61€
Aplikácia botulotoxínu 1 lokalita1 zákrok120€
Aplikácia botulotoxínu 2 lokality1 zákrok171€
Aplikácia botulotoxínu 3 lokality1 zákrok193€
Aplikácia botulotoxínu - dopich 1 zákrokod 13€ do 19€
Aplikácia botulotoxínu na dlane alebo stupaje1 jednotka2€2€0€
Aplikácia botulotoxínu do pazúch1 jednotka2€2€0€
Botox lift krk1 zákrok386€
Botox lift tvár1 zákrok275€
Botox lift dekolt1 zákrok416€
Aplikácia krému na znecitlivenie1 aplikácia9€
Vstupné kožné vyšetrenie1 sedenie40€
Kontrolné kožné vyšetrenie1 sedenie20€
Registračný poplatok1 sedenie20€
Nedostavenie sa na potvrdený termín1 nedostavenie22€
* Všetky ceny uvedené v predchádzajúcej tabuľke sú uvedené s DPH.
Náš facebook