3D kanylový mezolifting | Dermapoint

3D kanylový mezolifting

Vstrebateľné 3D kanylované nite sú špičkou medzi liftingovými terapiami!

Výsledok po 1 zákroku

Výsledok je po operácii takmer okamžitý, v priebehu niekoľkých mesiacov sa efekt ešte mierne zlepšuje, pretože pod vplyvom pôsobenia nití v podkoží vznikajú kolagénové zrasty, ktoré pomáhajú držať podkožie v požadovanej polohe. Efekt zákroku sa počíta na roky, v závislosti od typu kože, podkožia a veku pacienta. Zväčša je postačujúci jeden zákrok na konkrétnu ošetrovanú lokalitu. 

Ako prebieha ošetrenie?

3D kanylový lifting je invazívny, rýchly a pomerne jednoduchý zákrok. Po drobnom lokálnom umŕtvení sa vkladá niť priamo na miesto pomocou dutej kanyly. Potrebné sú tri záchytné body na boku tváre k vypnutiu poklesnutých štruktúr. Cez tieto body sa zavedie kanyla s niťou. Cez jeden bod sa môžu zaviesť maximálne tri až štyri 3D nite.

Máte záujem?
Napíšte nám alebo nás kontaktujte telefonicky na čísle: +421 905 396 068
Kontaktujte nás

Súčasným trendom estetickej medicíny je čo najšetrnejšie ošetrenie prinášajúce výrazný efekt v boji proti vráskam a starnutiu. Takýmto ošetrením je aj 3D kanylový mezolifting, nazývaný tiež Thread Lift, Prime Lift či Mezoniťový lifting.

Čo sú to mezonite a z čoho sú vyrobené?

Mezonite alebo niťový lifting – je jedno z najúčinnejších dermato-estetických ošetrení na vypnutie a zdvihnutie ochabnutej kože pomocou bioabsorbovateľných a antimikrobiálnych jemných nití. Sú vyrobené z polymérov (PDO-polydioxanon, PGA-polyglycolid, Caprolactam), ktoré sa už niekoľko desiatok rokov používajú ako šijací materiál v chirurgii, ale aj na výrobu liekov či tkanív. Sú biodegradovateľné do 6 až 8 hydrolýzou a vylučované močom, sú nealergizujúce a bez mikrobiálnej kolonizácie a infekcie.

Výhody zákroku

  • Stimulácia tvorby kolagénu.
  • Podpora lokálnej mikrocirkulácie krvi.
  • Regeneračné procesy.
  • Vypnutie pokožky celej tváre.
  • Možnosť aplikovať nite iba do určitých častí tváre.
  • Materiál nití je plne vstrebateľný.

Existujú rôzne druhy mezonití – aké najčastejšie používate?

V súčasnosti je trh s niťami v rozbehu a produkuje sa množstvo rôznych druhov nití. Základné – hladké nite (monofilamenty) sa používajú hlavne na spevnenie podkožného tkaniva, všade tam, kde dochádza k tvorbe vrások spôsobenou úbytkom podkožia. Sú rôznej hrúbky, novšie sú skrútené z viacerých monofilamentov ako laná, aby pri vložení a rozvinutí pokryli väčšiu plochu na spevnenie.

Druhú kategóriu tvoria štruktúrované nite – majú špecifický povrch, ktorý zabezpečuje lepšie ukotvenie v tkanive, prípadne už jemný ťah požadovaným smerom. Sú zubaté jedným smerom, s protismerom, skrutkovité, dvojito skrutkovité, so zárezmi, s proti zárezmi, s klobúčikmi a háčikmi. Stále však prichádzajú nové typy nití, čo dokazuje, že technológie sa vylepšujú, stále sa hľadá najlepšia forma pre každý druh kože a pre každú lokalitu, aby sa pre pacienta našiel ten správny terapeutický plán.

Treťou kategóriou sú mohutnejšie takzvané kanylové nite. V súčasnosti sa najviac osvedčili naozaj kanylové nite , ktoré posúvajú celú procedúru mezoliftingu o výrazný krok dopredu. Je to dané jednak štruktúrou nite, hrúbkou nite a špeciálnym materiálom, z ktorého je niť vyrobená Sú z polydioxanonu (PDO) lepšie povedané z vylepšenej verzie PDO+. PDO + sa vstrebáva rovnomerne po dobu 8 až 12 mesiacov. 3D nite sú uložené v dlhých kanylách a po celom obvode majú oblé lopatky, ktoré sa zachytia v podkoží. Zavedenie 3D nite stimuluje vazivové bunky ku tvorbe vaziva (kolagénu) a vytvoria akúsi kostru, ktorá spevňuje a fixuje kožu. Následne dochádza ku zpevneniu, liftovaniu poklesnutej kože na tvári a k vyrovnaniu kontúr tváre.

V akom stave je po ošetrení pokožka? 

Po ošetrení kanylovými 3D niťami sú priamo po zákroku viditeľné len jemné vpichy v mieste zavedenia a na niektorých miestach môžu vzniknúť modrinky a opuchy. Prvotný opuch ustupuje do 3 dní, takže pacientky sú schopné ísť na tretí, štvrtý deň do práce bez akejkoľvek viditeľnej ujmy. Vzhľadom na to, že po tomto zákroku je potrebné nosiť fixačnú bandáž aspoň prvé 3 dni kontinuálne (potom len na noc) potrebuje žena na regeneráciu naozaj 3 dni.

Po akom čase je viditeľný efekt?

Efekt po kanylovom 3D liftingu je viditeľný okamžite, zlepšuje sa 1 až 3 mesiace po zákroku. Výsledný efekt pretrváva zväčša 1,5 až 2 roky. Proces spevňovania nie je okamžitý. Tým, že mezoniť stimuluje množstvo procesov v tkanive, obaľuje sa kolagénom ako keď sa skrúca cukrová vata okolo drevenej špajle, koža mohutnie a spevňuje sa až po niekoľkých dňoch. Preto je možné nite aj dopĺňať.

Je možné zákrok opakovať?

Zákrok s kanylovými niťami nie je potrebné tak často opakovať, ale podľa potreby je možné po prvotnom zahojeni procedúru zopakovať už za 2 mesiace. Ak sa dosiahne požadovaný výsledok, ten pretrváva mesiace až roky, až kým starnutie a gravitačné sily nespôsobia nové ochabnutie pokožky a proces sa môže zopakovať.

Dá sa vyliftovať len celá tvár, alebo si môžeme dať ošetriť len vybranú partiu na tvári?

Ideálne je vyliftovať celú tvár naraz, ale samozrejme dá sa aj po častich.

  • Podbradok
  • Kontúry sánky
  • Líca
  • Obočie

Dá sa 3D kanylový lifting kombinovať aj s inými estetickými procedúrami?

Samozrejme, je dokonca vhodné niektoré ošetrenia doplniť na dosiahnutie ešte výraznejšieho výsledku. Ideálne kombinovateľné sú s chemickým peelingom , mezoterapiou, PRP plazmovou terapiou, mikroneedlingom, laserovými ošetreniami. Takisto sa môžu doplniť výplňové materiály a botulotoxín.

 

Cenník

ZákrokJenotkaPôvodná cena
3 D kanylový mezolifting : lifting celej tváre 1 ošetrenieod 441€ do 660€
3 D kanylový mezolifting : lifting dolnej časti tváre 1 ošetrenieod 221€ do 330€
Vstupné kožné vyšetrenie1 sedenie40€
Kontrolné kožné vyšetrenie1 sedenie20€
Registračný poplatok1 sedenie20€
Nedostavenie sa na potvrdený termín1 nedostavenie22€
* Všetky ceny uvedené v predchádzajúcej tabuľke sú uvedené s DPH.
Náš facebook